Beyonce lëshon videoklipin “Already”, pjesë e albumit të ‘Black is king’
Sharr Travel

Beyonce lëshon videoklipin “Already”, pjesë e albumit të ‘Black is king’

Albumi i ri vizual i Beyonce, `Black Is King` është publikuar.

Shkruar, drejtuar dhe prodhuar nga Beyonce, ‘Black Is King’ ka bërë premierën globale përmes ‘Disney +’ rreth një viti pas publikit të ‘Lion King’, për të cilën Beyonce dubloi Nala in.

‘Black Is King’ është i bazuar në muzikën ‘Bey’s 2019’ për filmin e animuar, ‘The Lion King’: The Gift. Childish Gambino, Kendrick Lamar, Pharrell, Jay-Z dhe Blue Ivy Carter të gjithë bënë paraqitje në set.

Albumi vizual nxjerrë në pah “udhëtimet e familjeve me ngjyrë, gjatë historisë”. ‘Black Is King’ është një afirmim i një qëllimi të madh, që feston kulturën dhe rezistencën e njerëzve me ngjyrë. 

 

 


MË SHUME NGA Magazina