​Njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri
Sharr Travel

​Njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

Në Shqipëri moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 20ºC në 33ºC, në zonat e ulëta nga 25ºC në 39ºC dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 39ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë./TCh/