"Djajtë e Kuq” kërkojnë 16 milionë euro për kilianin

"Djajtë e Kuq” kërkojnë 16 milionë euro për kilianin

Manchester United nuk i ul pretendimet financiare për kartonin e Alexis Sanchez. 

Sipas asaj që shkruan “Sunday Express” sot, “Djajtë e Kuq” kanë kërkuar nga klubi zikaltër 16 milionë euro që të lejojë transferimin përfundimtar të sulmuesit kilian në Milano e rrjedhimisht edhe aktivizimin e tij nën urdhrat e Contes në Europa League.

Në fakt, huazimi i Sanchezit ka skaduar dhe javën që nis ai duhet të largohet nga Milano për t’u kthyer në “Old Trafford”m pasi të dy klubet nuk kanë gjetur një marrëveshje për pjesën tjetër të sezonit. Sanchez nuk është pjesë e planeve të Manchester United, që gjithsesi nuk ka ndërmend ta japë falas.

Por edhe nëse klubet gjejnë gjuhën e përbashkët, Interi duhet të bindë lojtarin që të pranojë reduktim të ndjeshëm të pagës.