Moti sot në Shqipëri, vranësira dhe reshje të pakta shiu

Moti sot në Shqipëri, vranësira dhe reshje të pakta shiu

Në Shqipëri sot dita nis me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash duke bërë që të kemi më shumë orë me diell sesa dje. Në zonat malore do të ketë dhe reshje në formën e stuhive.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15º në 27ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 34ºC dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 35ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.