Dua Lipa akoma nuk mund të besojë se ka bashkëpunuar me Madonnan

Dua Lipa akoma nuk mund të besojë se ka bashkëpunuar me Madonnan

Dua Lipa thotë se të punosh me Madonnan dhe Missy Elliott ishte e pabesueshme.

24-vjeçarja konfirmoi kohët e fundit se ajo arriti të nxirrte hitin e mbretëreshës së popit dhe hitin “Get Get Ur Freak On”, për ta paraqitur në një remiks të këngës së saj “Levitate”, e cila fillimisht u paraqit në albumin e dytë, “Future Nostalgia”.

Shqiptarja e famshme tani thotë se ende nuk mund të besojë se bashkëpunimi ka ndodhur në të vërtetë – transmeton KP.

Madonna (Foto: Instagram/madonna)

“Gjithmonë ka qenë një ëndërr e imja që të punoj me Madonnan dhe Missy Elliott, dhe të jemi në gjendje t’i bëjmë në një këngë”.

“Duke e ditur se kënga do të dalë së shpejti, prapë kjo më duket e pabesueshme”, ka thënë Dua gjatë një paraqitjeje në Ash London Live.

Remiksi, i cili do të dalë në treg më 14 gusht, është krijuar së bashku me DJ dhe producenten Marea Stamper, e njohur me emrin artistik, ‘The Blessed Madonna’.