Lopez kthehet në studio, paralajmëron këngën e re me Maluman

Lopez kthehet në studio, paralajmëron këngën e re me Maluman

Duket se këngëtarja 51 vjeçare, Jennifer Lopez, nuk e ka ndërmend të ndalet.

Ajo dhe i fejuari i saj, Alex Rodriguez, së fundmi janë kthyer sërish në New York kjo pasi ylli i muzikës pop gjatë vikendit ka filluar punën për këngën e re, në të cilën po vjen në bashkëpunim me Maluman, 26 vjeçar.

Të dy artistët u fotografuan në një studio në Brooklyn të dielën.

Sipas një burimi, Jennifer dhe Maluma ishin duke biseduar të qetë dhe me masa mbrojtëse duke qenë në një situatë jo edhe aq të mirë si pasojë e coronavirusit.

Lopez në anën tjetër njoftoi projektin të dielën duke ndarë një video të vetes në Instagram.

“Unë isha duke bërë një video dy ditët e kaluara dhe tani më duhet të flej. Por e emocionuar, të kthehem sërish me plot adrenalinë. Tani nuk po mund të fle”, theksoi ajo.

“Nëse dëshironi të dini se çfarë kam qenë duke punuar – a duhet të ju tregoj? Nëse dëshironi të dini, komentoni më poshtë”, shtoi krijuesja e hitit “On the Floor”.

Në mesin e shumë komenteve ishte edhe ai i Malumas, i cili tha, “Na trego të lutem”.

Artisti nga Kolumbia më parë në një intervistë për ET tregoi eksperiencën e tij të punuarit në set me Jennifer Lopez në “Marry Me”.

“Ka qenë një muaj i mahnitshëm. Kam qenë në New York për dy muaj duke punuar me Lopez”, deklaroi mes shumë gjërash ai.