Shakhtar e gjunjëzoi Baselin

Shakhtar e gjunjëzoi Baselin

Shakhtar Donetsk ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Europa League, duke e mundur skuadrën zvicrane Basel, me rezultat bindës.

Ukrainasit kanë shkatërruar 4-1 Basel duke mos e vënë për asnjë moment në lëkundje ndeshjen e luajtur në Gelsenkirshen, me golat e Moraes, Patrick, Taison dhe Dodo, ndërsa për zvicerianët goli i nderit u shënua nga Van Wonswinkel në kohën shtesë…

Shakhtar gjen Interin si kundërshtar në gjysmëfinalen e Europa League.