Albian Ajeti bëhet me skuadër të re

Albian Ajeti bëhet me skuadër të re

I kërkuari Albian Ajeti ka finalizuar transferimin te Celticu për 5 milionë funte.

23-vjeçari i është bashkuar ekipit në qendrën stërvitore në “Lennoxtown”.

Neil Lennon dhe shefi ekzekutiv Peter Lawwell, e bindën Ajetin që të zgjedhte Celtic gjatë ditës së djeshme.

Ajeti që luan edhe me Zvicrën, nga Baseli kaloi te West Hami. Në 15 ndeshje të edicionit të kaluar ka shënuar dy gola.