Talenti i Hammarbyt i bashkohet Milanit

Talenti i Hammarbyt i bashkohet Milanit

Emil Roback është zyrtarisht lojtar i Milanit. Të tekstin e deklaratës së klubit suedez shkruhet:

“Hammarby ka arritur marrëveshje me Milanin për transferimin e Emil Roback. Sulmuesi i talentuar 17-vjeçar largohet nga klubi dhe ai do të vazhdojë karrierën e tij në një nga klubet më të mëdha në botë. Vitin e kaluar Emil Roback nënshkroi një kontratë me ekipin e parë Hammarby-t, pas tre vjetësh në akademinë e klubit. Prej kohësh kishte interes nga klube klube të ndryshme dhe tani është e qartë se sulmuesi do të largohet nga Hammarby për t’u bashkuar me Milanin”.