Elbasan, përfshihet nga flakët një sipërfaqe pylli

Elbasan, përfshihet nga flakët një sipërfaqe pylli

Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të vogël pylli në Koder Krastë të Elbasanit.

Aktualisht forcat zjarrfikëse janë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

 Sipas shefit të zjarrfiksës, situata është nën kontroll.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarri./Oranews