Sileks-Drita, ky është rezultati i pjesës së parë

Sileks-Drita, ky është rezultati i pjesës së parë

Pjesa e parë e përballjes mes Sileksit dhe Dritës është mbyllur pa gola, raporton RTKLive.com.

Sileks dhe Drita po luajnë në Shkup në kuadër të rrethit të dytë të Europa League.

Fraksioni i parë ka sjellë lojë të mesatare, por me iniciative të lehtë të kampionëve të Kosovës.

Skuadra e jonë më shumë e kërkoi golin, duke krijuar dy gjysmëraste, por që përfunduan jashtë portës së skuadrës nikoqire.

Kujtojmë së skuadra fitues e kësaj sfidë, që po transmetohet në RTK, do të përballet me Legian e Varshavës në rundin e tretë të kësaj gare joshëse në Evropë. /RTK/