Drita ndriçon Shkupin

Drita ndriçon Shkupin

Kampioni në fuqi i Kosovës në futboll, Drita, u bë skuadra e parë në historinë e futbollit tonë, që kualifikohet në rrethin e tretë të Ligës së Evropës.

Gjilanasit mposhtën me shumë meritë Sileksin e Maqedonisë së Veriut 2:0, në takimin e luajtur në Shkup.

KOK përgëzon klubin gjilanas për këtë arritje, dhe iu uron fat dhe suksese në ndeshjen e ardhshme ndaj Legias së Varshavës.