Eurodeputetët-Ramës: Mos deportoni shtetasin turk Selami Simsek

Eurodeputetët-Ramës: Mos deportoni shtetasin turk Selami Simsek

Eurodeputetët i kanë dërguar një letër kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores Suela Janina, për deportimin e shtetasit turk Selami Simsek.

Përmes një postimi në Twitter, eurodeputetja Ramona Strugariu shprehet se i ka kërkuar autoriteteve shqiptare të mos depërtojnë Simsek në Turqi dhe të sigurojnë një gjykim të drejtë.

Ajo thotë se ngjarjet e përsëritura të mosrespektimit të të drejtave mund të ketë një ndikim serioz në integrimin e Shqipërisë./oranews


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare