Moti në Shqipëri, ulen sërish temperaturat

Moti në Shqipëri, ulen sërish temperaturat

Shqipëria do të mbizotërohet do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot kryesisht të qëndrueshëm por që në zonat jugore nuk përjashtohet mundësia për reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11º në 24ºC, në zonat e ulëta nga 19ºC në 32ºC dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 33ºC.

Era do të fryejë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare