Opozita kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Opozita kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Pasi socialisti, Damian Gjiknuri, refuzoi kërkesën e opozitares Rudina Hajdari, opozita jashtëparlamentare kërkon që të mblidhet Këshilli Politik.

PD-LSI kërkojnë që mbledhja të mbahet të martën në orën 12.00.

Një kërkesë e tillë vjen pas një ngërçi që u krijua pas këmbënguljes së opozitës për të kërkuar ekspertizën e OSBE-ODHIR për listat dhe koalicionet./VP