Basha:Pas 7 vitesh premtimesh të pambajtura, a ka njeri që i beson më Ramës

Basha:Pas 7 vitesh premtimesh të pambajtura, a ka njeri që i beson më Ramës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave dhe premtimeve të kryeministrit Edi Rama për planin e nxitjes së punësimit në mbështetje të atyre që kanë mbetur të papunë gjatë pandemisë.

Basha pyet nëse ka njeri që ia vë më veshin ‘këtij’? Sipas kreut të PD, sikur të ishin bërë realitet ato që thotë kryeministri, Shqipëria nuk do të ishte në këtë gjendje.

“Sikur të ishin bërë realitet ato që thotë ky, Shqipëria nuk do të ishte në këtë gjendje sot. Por pas 7 vitesh premtimesh të pambajtura, a ka njeri që ja vë më veshin këtij?”/BW