Rritet numri i lojtarëve me koronavirus, tjetër rast në klubin italian

Rritet numri i lojtarëve me koronavirus, tjetër rast në klubin italian

Përgjigjet e testeve kanë nxjerrë një tjetër futbollit me koronavirus te Torino. Ditën e djeshme pati tre të infektuar me Covid-19 te klubi i Seri A.

Një lojtar dhe dy pjesëtare të stafit teknik, teksa sot ka rezultuar pozitiv lojtari i radhës i ekipit të Giampaolos.

Me anë të një komunikate zyrtare, Torino thekson se i prekuri nuk ka fare simptoma dhe ka nisur menjëherë karantinën.