Juventus publikon listën me lojtarët që udhëtojnë Kiev

Juventus publikon listën me lojtarët që udhëtojnë Kiev

Juventus do të ketë testin e radhës në Ligën e Kampionëve.

‘Zonja e vjetër’ do të udhëtojë drejt Ukrainës, ku në Kiev përballet me skuadrën e Dynamo Kiev.

Për këtë ndeshje të rëndësishme, Juventus luan pa shërbimet e yllit portugez, Cristiano Ronaldo.

Pesë herë lojtari më i mirë në botë kishte rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe kjo ia pamundëson udhëtimin.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell lojtarët në të cilët Andrea Pirlo mund të kalkulojë.

Portierët: Szczesny, Pinsoglio, Buffon

Mbrojtësit: Chiellini, Danilo, Cuadrado, Bonucci, Demiral, Frabotta

Mesfushorët: Arthur, Ramsey, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Portanova, Kulusevski

Sulmuesit: Morata, Dybala /Lajmi.net/