​Ngjarjet e datës 21 tetor

​Ngjarjet e datës 21 tetor

​Ngjarjet e datës 21 tetor 2020.

Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 09:00)

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje iu drejtohet mediave me rastin e fillimit të seancave gjyqësore për aktivistët e kësaj partie. (Pallati i Drejtësisë, ora 09:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare ku në interpelancë do të jetë kryeministri Avdullah Hoti. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Komisioni për Buxhet shqyrton Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 10:00)

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi takim me kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari. (Skenderaj, ora 10:00)

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka merr pjesë në fillimin e punimeve për ndërtimin e infrastrukturës rrugore. (Lagjja “11 Marsi”, në afërsi të çerdhes publike Prizren, ora 10:00)

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi shpërndan certifikata për ndërmarrësi. (Skenderaj, ora 10:30)

Kryetari i Degës së PDK-së në Prizren Shaqir Totaj mban konferencën për media. (Zyrat e PDK-së Prizren, ora 11:00)

Përurohet projekti i Klasës së Fizioterapisë. (Shkolla e mesme e mjekësisë “Hysni Zajmi” Gjakovë, ora 12:00)

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi takim me kryetarin e Drenasit Ramiz Lladrovci. (Drenas, ora 13:00)

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka merr pjesë në fillimin e punimeve për ndërtimin e fushës së mbyllur të tenisit. (Qendra Sportive ‘Sezai Surroi’ Prizren, ora 14:00)

Partia Balliste mban konferencë për media. (Hotel ‘Grand’ kati i dytë, ora 14:00)