Postoi foton kur ishte 11 vjeç, nuk do ta besoni se si dukej Dwayne Johnson

Postoi foton kur ishte 11 vjeç, nuk do ta besoni se si dukej Dwayne Johnson

Dwayne ‘The Rock’ Johnson u rrit duke admiruar babanë e tij, legjendën e mundjes, Rocky, i cili u bë kampioni i parë me peshë të rëndë në Georgia.

Dhe që në moshë të hershme, ai dëshironte të hynte në ring dhe të ndiqte hapat e babait të tij deri kur një ditë arriti të bëhej një kampion profesionist i mundjes.

“Në 1983, kur isha 11 vjeç – doja të vishesha si babai im,” shkruan ylli i Hollywood, 48 vjeç, teksa postoi foton në Instagram.