VIDEO-Trump thotë se fitoi Çmimin Nobel pas marrëveshjes së 4 shtatorit

VIDEO-Trump thotë se fitoi Çmimin Nobel pas marrëveshjes së 4 shtatorit

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, po vazhdon fushatën presidenciale.

Trump gjatë ditës së djeshme në New Hampshire, ka përmendur sërish marrëveshjen e Washingtonit të 4 shtatorit mes Kosovës dhe Serbisë, njofton Klan Kosova

“Me Serbinë e Kosovën ne kemi arritur marrëveshje, dhe më kanë dhënë çmimin Nobel për këtë, më dhanë Nobel edhe për diçka tjetër, duhet të më japin çmim Nobel edhe për atë që kam bërë në Siri. Me atë që them çmimin Nobel e kam kuptimin nominim”, ka thënë Trump gjatë fjalimit.

Speaking in Londonderry, New Hampshire, Trump attacks "Barack Hussein Obama" pic.twitter.com/AHFY8uSfQz

— Aaron Rupar (@atrupar) October 25, 2020