Gent Sejko konfirmohet pozitiv me Covid-19

Gent Sejko konfirmohet pozitiv me Covid-19

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, konfirmohet pozitiv me koronavirus.

Ai ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka nisur karantinën e detyrueshme.

Ditën e sotme ai nuk ka marrë pjesë në konferencën e mbajtur ditën e sotme online me shkollën ekonomike të Londrës.

Po sot u konfirmua pozitive me koronavirus edhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku./abcnews.al


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare