Moti për ditën e enjte, 26 nëntor 2020

Moti për ditën e enjte, 26 nëntor 2020

Ditën e enjte moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta kalimtare.

Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina.

Era do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet me drejtim juglindje dhe veriperëndim, duke u pasuar nga valëzim i ulët.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -1°C deri në 10°C
zoant e ulëta 4°C deri në 19°C
zonat bregdetare 7C deri në 19 C./VP