Karantinohen Princi dhe Princesha e Suedisë, rezultojnë pozitiv me Covid

Karantinohen Princi dhe Princesha e Suedisë, rezultojnë pozitiv me Covid

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus.

Lajmin e ka konformuar Shtëpia Mbretërore Suedeze përmes një deklarate, në të cilën thuhet se ëifti janë karantinuar.

Bashkë me ta në karantina po qendrojnë edhe djemtë e tyre, princ Aleksandër, katër vjeç dhe Gabriel, tre vjeç.Ndërkohë pritet që të gjithë pjesëtarët e tjerë të familjes do të testohen për të parë nëse janë infektuar.

Kujtojmë që Princeshë Sofia dhe Prince Carl Filipe janë martuar në vitin 2015.


MË SHUME NGA Magazina