Lyon – Remis, formacionet zyrtare, a do të luajnë Berisha e Zeneli?

Lyon – Remis, formacionet zyrtare, a do të luajnë Berisha e Zeneli?

Lyon do të luajë ndeshjen kundër Remis në kuadër të xhiros së 12-të të Ligue 1.

Lyon qëndron në vendin e katërt në tabelë me 20 pikë gjithsej, ndërsa Remis renditet në pozitën e 17-të në tabelë me gjithsej nëntë pike.

Ekipi i Berishës dhe Zenelit e humbi ndeshjen e fundit nga Nimes në shtëpi me rezultat 0-1, ndërsa Lyon fitoi në udhëtim ndaj Angers me rezultatin 0-1.

Formacioni i Lyon: Lopes, Dubois, Marcelo, Denayer, Cornet, Bruno, Mendes, Paqueta, Kadewere, Depay, Ekambi

Formacioni i Remis: Rajkovic, Foket, Faes, Abdelhamid, Konan, Muntesi, Cassama, Cafaro, Doumbia, Dia, Toure.