Bruce Willis ‘dëbohet’ nga farmacia – refuzoi të mbajë maskë mbrojtëse

Bruce Willis ‘dëbohet’ nga farmacia – refuzoi të mbajë maskë mbrojtëse

Aktori amerikan Bruce Willis pranoi se ai bëri një "vlerësim të gabuar" pasi iu kërkua të linte një farmaci në Los Anxhelos për shkak të refuzimit të tij për të mbajtur një maskë fytyre.

Aktori i famshëm (65) u pa duke hyrë dhe duke lënë një farmaci në Kaliforni pa një maskë fytyre, dhe klientët e tjerë protestuan pasi ai nuk ndoqi masat e përcaktuara, kështu që stafi i farmacisë i kërkoi atij që të largohej menjëherë.

"Ishte një gabim në vlerësim," tha Willis për revistën People, duke shtuar se "duhet të jemi të kujdesshëm dhe të vazhdojmë të mbajmë maska", raporton BBC.

Vitin e kaluar, kryebashkiaku i Los Anxhelosit Eric Garcetti prezantoi një masë që maskat mbrojtëse të fytyrës duhet të mbahen gjithmonë jashtë shtëpisë për të ndihmuar në luftën kundër COVID-19, me përjashtime të caktuara, fëmijët nën moshën dy vjeç dhe personat me aftësi të kufizuara të caktuara.

Shumë njerëz reaguan negativisht ndaj shkeljes së rregullave të Willis në Twitter dhe në tetor, gruaja e tij Emma Heming Willis, ndau një foto në të cilën ajo dhe burri i saj dhe dy vajzat e tyre mbanin maska fytyre jashtë.