Mandzukiqi, afër Milanit

Mandzukiqi, afër Milanit

Duket sikur thashethemet në lidhje me një kthim të mundshëm në Serie A për Mario Mandzukiq me fanellën e Milanit po rriten shpejt.

Sipas il Corriere dello Sport, kontaktet e klubit italian me agjentin e tij, Giovanni Branchini janë të vazhdueshme.

Qendërsulmuesi kroat tashmë ka pasur disa telefonata të drejtpërdrejta me drejtorin teknik, Paolo Maldini dhe raportohet se gjatë këtyre bisedimeve Mandzukiq përsëriti edhe një herë se ai do të vinte në Milano.

Ish-sulmuesi i Bayern Munchen dhe Juventusit është aktualisht një lojtar i lirë, kështu që ai do të mbërrinte pa asnjë tarifë transferimi, ndërsa drejtuesit janë të gatshëm t’i ofrojnë atij një pagë 1.8 milion euro për gjashtë muaj.

Dyshimet më të mëdha janë sigurisht në lidhje me gjendjen e tij fizike pasi ai nuk ka luajtur një ndeshje zyrtare që nga marsi i vitit 2020.