Labinot Tahiri tregon kur do të merret vesh se në cilën parti do të jetë

Labinot Tahiri tregon kur do të merret vesh se në cilën parti do të jetë

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri, ka thënë se përgjatë ditës së nesërme do të merret vesh për cilin subjekt politik do të garojë në pozitën e deputetit.

Tahiri, me anë të ‘Facebook’-ut, megjithatë, ka thënë edhe se ekziston mundësia që të mos jetë pjesë e këtyre zgjedhjeve fare.

Ai, pas shpalljes së zgjedhjeve, ka konfirmuar për pjesëmarrjen e tij në zgjedhjet qendrore që do të mbahen më 14 shkurt.

Postimi i plotë:

Mirëmbrema i dashur qytetarë

Shumë aderime nëpër parti!!

Akoma nuk kam aderuar!

Dikush edhe mund të mos i çmojë vlerat tona( të mijat) e kuptojë , nuk ka dert, sepse në politikë nuk çmohen vlerat, por çmohen interesat.

Prandaj edhe mund të mos jem i mirëpritur për disa individ.

Njerëz të dashur, nesër do marrë vendimin tim se ku do të jem, ose nuk do të jam fare në këtë garë!

Uroj të jam aty ku vlerat dhe punën tonë e çmojnë!

Koalicionet po ndodhin, aderimet po, por mbi të gjitha për mua vlenë shteti dhe kombi dhe jeta e qytetarëve ku ne kemi deshmur me mijera herē se jemi në shërbimin e tyre aty në ballë ku më kërkojnë.

Me respekt, Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë.


MË SHUME NGA Aktuale