Sahiti në superformë, shënon dy herë në fitoren Sibenik

Sahiti në superformë, shënon dy herë në fitoren Sibenik

Futbollisti nga Kosova, Emir Sahiti është duke shkëlqyer në kampionatin kroat.

Sahiti shënoi jo vetëm për ta kaluar skuadrën e tij në epërsi në minutën e 27, por ai e thelloi epërsinë në minutën e 44. 

Golat e tjerë për Sibenik u shënuan nga Bilic K. dhe Deni Juric.