Fiton edhe Arsenali

Fiton edhe Arsenali

Arsenali ka fituar si mysafir i Southampton me rezultat 1-3.

Golin e parë e shënuan vendasit me anë të Amstrong në minutën e tretë të ndeshjes.

Golat për Arsenalin i realizuan Pepe (8’), Saka (39’) dhe Lacazette (72’).

Manchester City merr kreun e Premierligës me 41 pikë, një më shumë se United.

Arsenali ngjitet në vendin e tetë me 30 pikë.