Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Mëngjesi i kësaj të mërkure do të karakterizohet nga moti i kthjellët, por në mesditë vranësirat do të rikthehen duke rigjeneruar në reshje.

Në pjesën veriore do të ketë reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë, duke u luhatur në vlerat ditore -8 deri në 9 gradë celsius.

Era do të fryjë në një shpejtësi prej 60 km/h, duke krijuar dallgëzim 6 ballë.