E thonë statistikat, Milani është më i frikshëm pa Ibrën

E thonë statistikat, Milani është më i frikshëm pa Ibrën

Milani është më i mirë pa Ibrahimoviç. Një humbje nga trembëdhjetë ndeshje dhe nëntë fitore.

Trembëdhjetë ndeshje, tre barazime, nëntë fitore dhe vetëm një humbje, tridhjetë pikë të grumbulluara.

Zlatan Ibrahimoviç, i cili la lojën pas një problemi në muskul kundër Romës, dhe për këtë arsye do të jetë i lirë të këndoje sonte në Sanremo gjatë ndeshjes gjatë sfidës që kuqezinjtë do luajnë kundër Udinezes, në San Siro.

Shifrat nuk janë vetëm për këtë vit, por gjithashtu përfshijnë edhe dy fitore dhe një barazim në vitin e kaluar.

Të dhënat janë të padiskutueshme. Edhe nëse Ibrahimoviç bëri një pjesë të parë të jashtëzakonshme të sezonit, me katërmbëdhjetë gola në kampionat të përmbajtur veçanërisht në fillim, në fillin e tetë ndeshjeve pa suedezin, Milani humbi vetëm një herë, për më tepër kundër Juventusit, barazoi dy me Genoa dhe Parma. E njëjta situatë ku në fillim të sezonit Ibra kaloi korona virusin, Milani arriti dy fitore dy fitore kundër Spezias dhe Crotones.

Në vend të tij, si në pjesën e parë të vitit, do të përdoret Rafael Leao. Megjithëse vendi në të majtë ndoshta do të vazhdojë t’i përkasë ishit të Eintraktit, Ante Rebiç.

Ndeshjet e Milanit pa Ibrën këtë sezon:

Crotone-Milano 0-2

Milan-Spezia 3-0

Milan-Fiorentina 2-0

Sampdoria – Milan 1-2

Milan -Parma 2-2

Genoa-Milan 2-2

Sassuolo- Milan 1-3

Milan-Lazio 3-2

Benevento-Milan 0-2

Milan-Juventus 1-3