Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi këtë të hënë me 84 vota dekretin e presidentit Ilir Meta, që ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit.

Disa ditë më parë, kreu i shtetit doli në një konferencë për mediat, nga ku u shpreh se është një kontratë e paligjshme dhe në shkelje të Kushtetutës.

Por deputetët vendosën ta rrëzojnë kërkesën e Metës, që kërkonte zgjatjen e koncesionit për Aeroportin e Rinasit./VizionPlus