Zbulohen kandidatët e PD në qarkun e Tiranës

Zbulohen kandidatët e PD në qarkun e Tiranës

Zbardhen disa nga emrat që do të kryesojnë listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës.

Lista do të kryesohet nga kryetari i partisë Lulzim Basha, ndërkohë që vijon me të dytën në listë, Jorida Tabakun. I treti në listën e PD është Alfred Rrushaj, më pas në listë bie në sy emri i Albana Vokshit, transmeton Top Channel.

Këta janë emrat e kandidatëve të PD për qarkun e Tiranës, të cilët janë publikuar mbrëmjen e sotme, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare në KQZ.

Lista e PD-së në Tiranë:

1. Lulzim Basha
2.Jorida Tabaku
3.Afred Rushaj
4.Albana Vokshi
5.Sali Berisha
6.Agron Shehaj
7.Fatmir Mediu
8.Grida Duma
9.Shpetim Idrizi
10.Belind Kellici
11.Vangjel Dule
12.Mesila Doda
13.Dashamir Shehi
14.Flamur Noga
15.Orjola Pampuri
16.Aldo Bumci
17.Ivi Kaso
18.Oriela Nebiaj
19.Gent Strazimiri
20.Clirim Gjata
21.Mirela Tabaku
22.Sali Shehu
23.Enkeleda Sallaku