E gjithë vëmendja te Kendall Jenner dhe Hailey Bieber

E gjithë vëmendja te Kendall Jenner dhe Hailey Bieber

Modelja u takua me shoqen e saj të ngushtë të mërkurën në West Hollywood.

Kendall mahniti me linjat veshur në veshje sportive ngjyrë kafe.

Duke arritur me stil, Kendall 24 vjeçarja shkoi në studion e ushtrimeve West Hollywood me një makinë Porsche klasike të zezë.

Ndërsa doli nga makina Kendall u pa mbi një triko të kuqërremtë ngjyrë kafe dhe çantë të vogël që përputhej në mënyrë të përkryer me veshjen e saj të stërvitjes, e cila ishte projektuar nga marka e famshme Set Active.

Jenner fshehu fytyrën e saj pas një maske nga linja Skims e gjysmë motrës Kim Kardashian ndërsa shtoi sandale krem nga linja Yeezy e ish kunatit Kanye West. Ajo u sigurua që të qëndronte e hidratuar, duke mbajtur një shishe uji me vete.

Hailey arriti veçmas e cila dukej po aq elegante sa shoqja e saj.  Ajo bashkoi dukjen sportive me dollakë të zeza dhe sandale rozë në këmbë, duke lënë një triko të paqartë të rrëshqiste nga krahët ndërsa ecte nga makina e saj në studio.

Dalja me Kendall duket se është një nga hobet kryesore të Hailey këto ditë. Dje ajo kaloi në një seancë private në palestrën Pilates me motrën më të vogël Kylie Jenner dhe shoqen Victoria Villarroel.

Hailey është një adhuruese e madhe e palestrës Pilates, e cila kryen ushtrimet e saj të zgjedhura në Going for Goal Health Women në Mbretërinë e Bashkuar.

“Ushtrimet e mbajnë mendjen dhe trupin tim me të vërtetë të shëndetshëm. Unë kam qenë një balerinë kështu që Pilates për mua e bën trupin tim personalisht në formën më të mirë, sepse është shumë e zgjatur”.

Modelja vazhdoi: “Shumë lëvizje në Pilates janë shumë të ngjashme me kërcimin dhe mendoj se kjo është arsyeja pse e identifikoj dhe e pëlqej aq shumë”, duke shtuar se metoda e ka përmirësuar ndërgjegjësimin e saj mendor.