Zbuloni rutinën e bukurisë së Victoria Beckham

Zbuloni rutinën e bukurisë së Victoria Beckham

Për më shumë se 20 vjet ish-pjesëtarja e Spice Girl ka qenë një model bukurie për shumë vajza dhe gra. Duke u kujdesur veçanërisht për pamjen e saj, ajo gjithmonë duket joshëse dhe e kujdesshme, ndërsa provokon përshtypjet dhe komentet e fansave të saj me secilën zgjedhje të saj.

Më poshtë ajo zbulon disa nga sekretet e përbërjes dhe kujdesit të lëkurës së saj, në rast se doni të ndiqni hapat e saj.

Përkujdesje lëkure

Për të hequr makijazhin e saj, ajo përdor ose peceta për pastrimin e make-up ose pastrues në mënyrë alternative, sepse beson se është e rëndësishme të ndryshoni produktet, në mënyrë që lëkura juaj të mos mësohet me asnjërën.

Për të stimuluar lëkurën e saj gjatë dushit, ajo vendos një eksfoliator në fytyrën e saj, ndërsa nganjëherë në javë gëzon një maskë për fytyrën dhe pasi pastron lëkurën siç duhet, në fund vendos një locion hidratues.

Grim

Beckham  zgjedh një sy me hije, kujdeset shumë për vetullat e saj, bën një konturë të lehtë dhe zgjedh një buzëkuq në një nuancë nude. Në fund, ajo vendos balsamin e buzëve në të dy buzët dhe faqet e saj për shkëlqim shtesë, ndërsa e vendos në qerpikët e saj për një pamje më të lagësht. Është vërtet ushqyese dhe hidratuese  mënyra se si duken buzët e mia.