Liverpooli e ka seriozisht idenë e rikthimi të Suarezit në Anfield

Liverpooli e ka seriozisht idenë e rikthimi të Suarezit në Anfield

Liverpooli po tenton që të rikthejë Luis Suarezin sërish në Ligën Premier.

Sulmuesi uruguaian ishte larguar nga The Reds për të kaluar në radhët e Barcelonës, ndërsa aktualisht luan te Atletico Madridi, transmeton Telegraf.

Forma e tij e lartë te Los Rojiblancos ka bërë që Liverpooli të tentojë të bind atë që të rikthehet sërish në Anfield.

Sipas asaj që raporton Todo Fichajes, uruguaiani nuk i ka raportet aspak të mira me trajnerin Diego Simeone dhe mund të largohet.

Kjo situatë e krijuar në grup, mund të jetë çelësi kryesor që Liverpooli të transferojë ish-anëtarin e Ajaxit.

Suarez besohet se është duke e kërkuar largimin në këtë verë, vetëm një sezon pasi kaloi nga Barcelona për pesë milionë euro.