Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 18°C, në zonat e ulëta nga 15ºC në 27°C dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 28°C.

Era do të jetë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare