Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellët do të dominojë Shqipërinë deri pas mesditës, kur në zonat malore veriore dhe Juglindore do ketë kalime vranësirash duke rrezikuar ndonjë shi të papërfillshëm. P

Parashikohet që mbrëmja të ri-kthej kthjellimet.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes POR rritje sjellë dhe mesdita, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C deri në 30°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior duke gjeneruar në det dallgëzim 3-4 ballë./abcnews.al.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare