Dua Lipa kryeson në listën “Top Global Albums” të Spotify

Dua Lipa kryeson në listën “Top Global Albums” të Spotify

"Future Nostalgia" është në `top listën` e Spotify.

Dua Lipa është njëra ndër femrat shqiptare më të suksesshme të momentit si në botën e muzikës po ashtu edhe në atë të biznesit.

Përveç se ajo nuk e ka ndalur punën me projekte muzikore e cila tash e disa muaj qëndron në top listat botërore. Ajo qëndron aktive në rrjete sociale me postime të ndryshme.

Dua Lipa mori një çmim “Grammy” këtë vit për albumin më të mirë pop, me albumin e njohur tashmë “Future Nostalgia”.

Këtë e tregon edhe vetë profili i Spotify në Instagram, të cilët kanë publikuar një postim me statistika të albumeve më të mira dhe Dua ishte në krye të top listës me “Future Nostalgia”.

Me anë të postimit të fundit, Dua lajmëroi fansat se ajo u rendit artistja me albumin në vendin e dytë.