Lista e plotë e fituesve të “MTV Movie dhe TV Awards” 2021

Lista e plotë e fituesve të “MTV Movie dhe TV Awards” 2021

Çmimet MTV Movie & TV u prezantuan të dielën, me Leslie Jones që priti dhe Snoop Dogg shërbeu si DJ i mbrëmjes.

Scarlett Johansson u nderua me Çmimin e Gjenerimit për rolet e saj të shumta, përfshirë këtu edhe “E veja e Zezë”, shkruan CNN.

Sacha Baron Cohen iu dha Çmimi Genius Komedi, të cilin disa nga personazhet e tij më ikonë e pranuan në emër të tij, transmeton lajmi.net.

Më poshtë është një listë e plotë e fituesve.

Filmi më i mirë 

“To All the Boys: Always and Forever” *WINNER

Show më i mirë 

“WandaVision” *WINNER

Performanca më e mirë në një film

Chadwick Boseman — “Ma Rainey’s Black Bottom” *WINNER

Performanca më e mirë në një shfaqje

Elizabeth Olsen — “WandaVision” *WINNER

Hero më i mirë 

Anthony Mackie – The Falcon and the Winter Soldier *WINNER

Ndeshja më e mirë 

WandaVision – Wanda vs. Agatha *WINNER 

Puthja më e mirë 

Chase Stokes & Madelyn Cline – Outer Banks *WINNER

Performanca më e mirë komike

Leslie Jones – Coming 2 America *WINNER

Roli negativ më i mirë

Kathryn Hahn – WandaVision *WINNER

Performanca e përparuar

Regé-Jean Page – Bridgerton *WINNER

Performanca më e frikëshme

Victoria Pedretti – The Haunting of Bly Manor *WINNER

Dyshja më e mirë

The Falcon and the Winter Soldier – Falcon (Anthony Mackie) & Winter Soldier (Sebastian Stan) *WINNER.