Sot do festonte ditëlindjen ja sa vite do të mbushte legjenda Tupac Shakur

Sot do festonte ditëlindjen ja sa vite do të mbushte legjenda Tupac Shakur

Reperi legjendar i të gjitha kohërave natyrisht se është Tupac Shakur i cili njihet si 2Pac.

I lindur me datën 16 qershor në vitin 1971, në New York, 2Pac sot do të festonte ditëlindjen e tij të 50-të.

Reperi me muzikën e tij arriti të vetëdijësoj popullin amerikan, në kërkimin e të drejtave të tyre, sidomos për komunitetin e njerëzve me ngjyrë.

Rikujtojmë se, Tupac u vra në vitin 1996, në Las Vegas, në një atentat duke u qëlluar me plumba që i shkaktuan vdekjen.

Theksojmë se, pothuajse në secilin vit kanë qarkulluar konspiracioni të tilla se i ndjeri nuk ka vdekur dhe jeton mirëpo asnjëherë nuk janë vërtetuar ato thashetheme.