Moti për ditën e martë në Shqipëri

Moti për ditën e martë në Shqipëri

Vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të nxehta dhe të qëndrueshme.

Parashikohet mot i kthjellët me vranësira të pakta mesatare dhe shtim vranësirash në orët e pasdites.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë./vp