Italia dhe Austria nuk do të jenë në gjendje të stërviten në Wembley

Italia dhe Austria nuk do të jenë në gjendje të stërviten në Wembley

Italia dhe Austria nuk do të jenë në gjendje të stërviten në fushën e stadiumit “Wembley” para ndeshjes që do të zhvillohet të shtunën.

Federata Italiane e Futbollit njoftoi gjatë konferencës së sotme për shtyp se Italia dhe Austria janë informuar nga UEFA se nuk do të jenë në gjendje të stërviten në Wembley të Premten.

Kjo është bërë në mënyrë që të ruhet gjendja e fushës, e cila do të përdoret për disa ndeshje në fazat e nokautit të kampionatit, shkruan Football Italia, transmeton Klankosova.tv

Prandaj, Italia tani po përpiqet të gjejë një terren trajnimi alternativ për të punuar pasi ata fluturojnë nesër në Londër.

Kjo vjen pasi u ngritën pikëpyetjet nëse në “Wembley” duhej lejuar që të zhvilloheshin ndeshjet, duke marrë parasysh numrin në rritje të rasteve me COVID-19 në Angli.