Pink do të paguajë gjobat e ekipit norvegjez të hendbollit të grave

Pink do të paguajë gjobat e ekipit norvegjez të hendbollit të grave

Pink është gati të ndihmojë ekipin norvegjez të hendbollit në plazh për gratë në luftën e tyre për uniformat më pak zbuluese.

Këngëtarja 41-vjeçare shkroi në Twitter mbështetjen e saj të shtunën për ekipin pasi u godit me gjobë sepse anëtarët e saj kishin veshur pantallona të shkurtra në vend të brendshmeve për një ndeshje kampionati në Bullgari, shkruan Daily Mail.

Këngëtarja Get The Party Started madje tha se do të ishte “e lumtur të paguante” gjobat e barazuara përsëri me lojtarët.

“Jam shumë krenare për ekipin norvegjez femër të hendbollit në plazh që protestuan rregullën seksiste për “uniformën” e tyre “, shkroi Pink në Twitter.

“Federata Evropiane e Hendbollit duhet të gjobitet për seksizëm. Mirë për ju, zonja. Unë do të jem e lumtur të paguaj gjobat tuaja për ju. Vazhdoni kështu”.

Të premten, ekipi norvegjez për hendboll në plazh i grave postoi një foto të anëtarëve të saj të veshur me pantallona të shkurtra të kuqe në të cilat garuan gjatë një ndeshje kampionati kundër Spanjës.

Pasi mësoi mbështetjen morale (dhe potencialisht financiare) të këngëtarit pop, Instagram-i i ekipit postoi në Instagram Stories.

“UAU! Faleminderit shumë për mbështetjen”, tha postimi.


MË SHUME NGA Magazina