Paris Hilton thotë se nuk ka përdorur asnjëherë botoks apo mbushës

Paris Hilton thotë se nuk ka përdorur asnjëherë botoks apo mbushës

40-vjeçarja nuk e ka ndjerë të nevojshme t’i drejtohet injeksioneve kozmetike të njohura për ta mbajtur atë pa rrudha, shkruan DailyMail.

“Unë kurrë nuk kam bërë një injeksion – jam pa botoks, pa mbushës”, tha ajo gjatë një interviste për revistën ‘Stella’ të gazetës Telegraph.

Ajo vazhdoi: “Shumica e miqve të mi e kanë bërë atë [botoks ose mbushës] për vite me radhë, pasi ishin në të 20-at e tyre, por unë jam aq e lumtur që nuk kam bërë asgjë”.

Edhe pse lëkura e saj nuk tregon shenja plakjeje akoma, modelja bionde mendon se zgjedhjet e saj të modës janë pjekur natyrshëm me kalimin e kohës, sepse ajo nuk dëshiron më të duket si një “barbie” dhe, në vend të kësaj, të duket si më ‘elegante’.

Ajo shpjegoi: “Unë dikur kisha më shumë një pamje më shumë si ‘barbie’, dhe tani jam më elegante dhe e veshur me marka si ‘Lanvin’, ‘Valentino’ dhe ‘Oscar de la Renta’”.

Ajo mund të ketë hedhur rrobat e verës dhe kapelet holandeze që ishin një element kryesor në veshjet e saj gjatë viteve 2000 në favor të fustaneve të shkurtër të zinj, por Parisit i pëlqen që kadifeja me dy pjesë të kthehet në skenën e modës.

Ajo tha: “Gjithçka që kam veshur ditën kur njerëzit mendonin se isha e çuditshme. Ishte si: ‘Çfarë ka veshur ajo?’, tani të gjithë e kanë veshur atë”.

Kjo nuk është hera e parë që Paris ka vendosur një trend, pasi mini-fustani prej argjendi që ajo veshi për ditëlindjen e saj të 21-të është kopjuar që nga Kim Kardashian, Kendall Jenner e deri te Blake Lively.

“Sapo e vesha atë fustan, e dija se ishte ikonik”, tha Hilton.

“Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë më parë, dhe kështu isha unë. Pra, të shohësh kaq shumë njerëz që e përdorin atë si frymëzim është thjesht më e mira. Edhe vetëm në Instagram, kam parë kaq shumë kopje. Dhe shumë vajza e vishnin atë për Halloween vitin e kaluar”, tha modelja dhe aktorja e njohur.