Ed Sheeran pretendoi ta lë muzikën dhe arsyeja ishte vajza e tij

Ed Sheeran pretendoi ta lë muzikën dhe arsyeja ishte vajza e tij

Ai është një nga muzikantët më të njohur në botë.

Por, Ed Sheeran mendoi t’i paketonte të gjitha pasi u bë baba, për t’u përqëndruar në rritjen e vajzës së tij, Lyra, 11 muaj, të cilën ai e ndan me gruan Cherry Seaborn, 29 vjeç, transmeton lajmi.net.

Këngëtari, 30 vjeç, i cili ka shitur mbi 150 milion rekorde, tha pasi lindi vajza e tij e vogël ka menduar ta lë muzikën.

Për fat të mirë, hit-krijuesi i Bad Habits ndryshoi mendim dhe vendosi se ishte për të mirën për të dhe familjen e tij që ai të vazhdonte të bënte muzikë.

Duke folur për SiriusXM ai tha: ‘Në vitin tim të pushimit, isha duke kërkuar disi për atë që isha sepse ndalova të luaja muzikë për pak. Dhe muzika jam plotësisht unë si person’.

‘Dhe atëherë unë kisha vajzën time – mirë, gruaja ime kishte vajzën tonë, por unë jam prind. Dhe atëherë unë isha si, ‘Kjo është ajo, kjo jam unë, thjesht do të bëhem baba, nuk do të luaj më muzikë “.

Sidoqoftë pasi largoi pak kohë nga muzika, Ed shpjegoi se ai e kuptoi se ishte ‘më e rëndësishme’ që Lyra të rritet duke ditur ‘prindërit e saj duan të punojnë shumë’.

Ylli vazhdoi: “Unë mendoj se është më e rëndësishme që vajza ime të rritet duke ditur që prindërit e saj kanë etikën e punës … dhe duan të krijojnë dhe të kënaqen me vendet e tyre të punës dhe ta shohin atë në vend që të pëlqejnë ta shikojnë babanë tuaj si të papunë teknikisht”.

Sidoqoftë, fillimi i ritmit të shkrimit nuk ishte i lehtë dhe Ed shtoi: ‘Ishte një periudhë e gjatë kohore ku thjesht nuk e dija. Gjithçka ishte pa drejtim. ‘

Ylli vazhdoi të thoshte se nuk mendon se suksesi i tij duhet të matet në shitjet e biletave dhe albumeve, por sesa të mira janë këngët e tij.

Kjo vjen pasi Ed zbuloi se Lyra lindi në kolonën zanore të albumit Back To Bedlam të James Blunt


MË SHUME NGA Magazina