Pas 17 vitesh transmetimi, përfundon spektakli i talenteve “X Factor”?

Pas 17 vitesh transmetimi, përfundon spektakli i talenteve “X Factor”?

Raportohet se spektakli i talenteve “X Factor” po mbyllet pas 17 vjetësh transmetimi.

Simon Cowell, 61 vjeç, thuhet se ka ndërprerë shfaqjen e talenteve – e cila filloi në 2004 dhe u transmetua për herë të fundit në vitin 2018, shkruan DailyMail.

Ndërsa në të gjithë botën formati është ende i suksesshëm, duket se manjati i muzikës e ka pranuar se në Mbretërinë e Bashkuar ‘është bërë pak bajat’ dhe kështu thuhet se ka vendosur ta ‘pauzojë atë’ për pesë vjet, por burimet pohojnë se tani është ‘e pamundur’ të kthehet ndonjëherë.

Një burim i brendshëm i shfaqjes i tha The Sun: “Globalisht, është ende një fenomen dhe rritet në miliona çdo vit. Por në Mbretërinë e Bashkuar, nuk ka dyshim se është bërë pak bajat”.

“Simon mbetet në krye të lojës së tij dhe di të bëjë spektakël. Ai zotëron të drejtat për shfaqjen dhe është thirrja e tij – jo e kanalit ITV – pavarësisht nëse ai e largon atë”.

“Është e qartë se gjëja e fundit që ai dëshiron është që ‘X Factor’ të kthehet në një shaka – veçanërisht në kontrast me shfaqjen dhe shkëlqimin e saj”, shtoi më tej burimi.

I njëjti shpjegoi se ekziston mundësia që Simon të rikthejë shfaqjen e talenteve në vitin 2023, për të cilën do të duhej të nisnin audicione që do të zhvilloheshin verën e ardhshme, megjithatë sipërmarrësi mendohet të jetë i fokusuar në shfaqjen e tij të re “Walk The Line”.

Seria e tij e fundit tradicionale e X Factor u transmetua në vitin 2018, me gjyqtarët Simon, Louis Tomlinson, Robbie Williams dhe gruan e tij Ayda Field në panelin e gjykimit.

Dalton Harris, i mentoruar nga ish -ylli i One Direction, Louis, fitoi spektaklin.

“X Factor” më pas u ndal në vitin 2020 kur pandemia coronavirus u shfaq, duke e bërë të pamundur prodhimin e shfaqjes, e cila përfshin tubime masive për audicione të hapura publike.

Pjesë e apelit të X Factor ka qenë gjithmonë grupi i fytyrave të famshme të rekrutuara nga Simon për t’u ulur me të në panelin e gjykimit. 


MË SHUME NGA Magazina