Lil Wayne bëhet fqinjë me Kylie Jenner, blen rezidencën 15.4 milion dollarë

Lil Wayne bëhet fqinjë me Kylie Jenner, blen rezidencën 15.4 milion dollarë

Reperi i Grammy, Lil Wayne bleu një pallat të madh të ndërtuar rishtas me 15.4 milion dollarë në Los Angeles, në vendin fqinj të Kylie Jenner, vetëm disa muaj pasi ai mori faljen presidenciale nga ish-Presidenti Donald Trump.

Përveç llogaritjes së Drake, Jessica Simpson, John Stamos dhe disa Kardashianëve si fqinjë të tij, gërmimet e reja të interpretuesit 38-vjeçar sigurohen në një komunitet me roje të thella në San Fernando Valley.

Pajisjet më luksoze në shtëpinë e tij të re me shtatë dhoma gjumi përfshijnë tetë banjo, një bar në natyrë, një dhomë familjare me mure xhami rrëshqitëse me pamje nga pishina e tij masive dhe dy ishuj mermeri në kuzhinën e kuzhinierit të tij.

Prona e tij, sipas The New York Post, shtrihet në ‘mbi 12,100 metra katrorë’, është ‘e vendosur në 3 hektarë tokë’ dhe ka një shtëpi mysafirësh.

Me të hyrë në shtëpinë e tij kryesore të mbushur me dritë natyrore dhe një plan të hapur dyshemeje, të ftuarit përshëndeten nga një hyrje dykatëshe.

Kuzhina e tij është e kompletuar me ‘pajisje çeliku inox me cilësi profesionale’ dhe një dhomë të madhe mëngjesi.

Për netët e filmit, ai tani ka teatrin e tij personal me një tavan të ndritshëm yll, karrige ngjyrë gri dhe një ekran masiv.

Karakteristikat e tjera përfshijnë një ekran verë të ftohur, zonë pianoje dhe palestër në katin e parë.

Ndryshe, në fillim të këtij viti, ai u fal për një dënim për armët e zjarrit nga ish Presidenti Donald Trump.

Artisti, i lindur Dwayne Michael Carter Jr, mund të përballej me 10 vjet burg për posedim të paligjshëm të një arme të kalibrit .45 – të cilën atij e ndaluan të posedonte për shkak të një dënimi për armë në Nju Jork më shumë se një dekadë më parë.

Por ai ishte një nga 73 personat që morën falje në orët e fundit të Trump në detyrë, me Shtëpinë e Bardhë duke i dhënë haraç muzikantit ‘të besueshëm, zemërmirë dhe bujar’ dhe duke vlerësuar punën e tij filantropike për spitalet dhe bankat e ushqimit.

Ditë para zgjedhjeve të nëntorit, Lil Wayne kishte pozuar për një gisht të madh me Trump dhe e lavdëroi atë për “dëgjimin e asaj që kishim për të thënë” në një miratim të dukshëm të presidentit.


MË SHUME NGA Magazina