Kim Kardashian iu reagon kritikave për veshjen në “Met Gala”

Kim Kardashian iu reagon kritikave për veshjen në “Met Gala”

Ajo bëri një nga hyrjet më dramatike në Met Gala të hënën në mbrëmje në një dukje tërësisht të mbuluar dhe krejtësisht të zezë, falë Balenciaga.

Dhe tani, Kim Kardashian po duartrokit ata që kritikuan dukjen e saj të ndalur.

40-vjeçarja ishte mjaft krenare për hyrjen e saj në modë në Muzeun Metropolitan të Artit në New York City të hënën, ndërsa ndau disa fotografi nga tapeti i kuq së bashku me një mesazh për ata që thanë se dukje nuk i përshtatej “Në temën e Amerikës”.

Ajo e mbishkroi postimin për 253 milionë ndjekësit e saj: “Çfarë ka më amerikane sesa një bluzë nga koka te këmbët ?!”

Veshja e Kim ishte një nga historitë më të mëdha në natën më të madhe të modës pasi dukja minimaliste u frymëzua nga ish-burri, Kanye West.

Ylli i realitetit e mbuloi plotësisht fytyrën e saj në një veshje krejt zi të Balenciaga, përfshirë fytyrën në ngjarjen gala.

Duke qenë e mbuluar plotësisht me sa duket nuk e ndaloi yllin të kalonte orë të tëra në karrigen e make up-it, ndërsa grimieri Mario Dedivanovic shkoi në Instagram për të ndarë disa fotografi të regjimit të tyre të bukurisë.

Make-up, artistja 37-vjeçare u shfaq duke aplikuar markën luksoze të kujdesit për lëkurën La Mer’s Crème de la Mer në fytyrën e saj.

Nuk dukej të ishte vetëm një krem hidratues në fytyrën e saj, pasi Mario ndau një imazh tjetër të Kim, i cili ishte tërësisht i shkëlqyer me një fytyrë të plotë të make-up së bashku me zgjatje shtesë të gjata në flokët e saj.


MË SHUME NGA Magazina